URSEM – Zaterdagochtend 4 november in alle vroegte moest een 18-jarige jongen uit Ursem zijn rijbewijs inleveren, nadat hij was betrapt voor het rijden onder invloed. Zaterdagavond vorderde de politie het rijbewijs in van een 35-jarige man uit Polen in Hoorn. Omstreeks 02.40 uur zaterdagochtend zag de politie de 18-jarige verdachte uit Ursem rijden op een snorfiets over de Walingsdijk in zijn woonplaats.
Drank
Toen de politie hem wilde controleren, bleek hij alcohol te hebben gebruikt. De jongen blies 655 ug/l (1,5 %o). Aangezien het hier om een beginnend bestuurder gaat, mocht hij niet meer dan 90 ug/l alcohol in zijn adem hebben. Hij blies derhalve ruim zeven maal het voor hem geldende maximum. De verdachte moest zijn rijbewijs inleveren.
Man uit Polen
Op zaterdagavond hield de politie een 35-jarige Pool aan wegens het rijden onder invloed. Omstreeks 21.50 uur kreeg de politie melding dat een auto met een vermoedelijk dronken bestuurder juist het terrein van een pompstation aan de Dr. C.J.K. van Aalstweg in Hoorn was opgereden. Ter plaatse trof de politie de bestuurder, die onder invloed van alcohol bleek te verkeren.
Rijbewijs kwijt
Hij moest een ademanalyse afleggen waaruit bleek dat hij 720 ug/l alcohol in zijn adem had (1,6 %0). Dat is ruim drie maal het toegestane maximum van 220 ug/l. De man moest zijn rijbewijs inleveren, maar had dit niet bij zich. Zijn auto blijft onder beheer van de politie totdat hij zijn rijbewijs heeft afgegeven.